ALGA SPIRULINAProwadzone w wielu krajach programy badawcze jednoznacznie potwierdzają korzystny wpływ tej algi na zdrowie jakimi są m.in.:
odtruwanie organizmu, np z metali ciężkich, jak będącej składnikiem dentystycznego amalgamatu rtęci zawierających chlor węglowodorów pochodzących z resztek pestycydów
działanie przeciwwirusowe obejmujące między innymi wirusy typu Herpes (opryszczka, półpasiec), wirusy grypy, jak również wirusy odry, świnki a nawet w pewnym stopniu HIV
działanie przeciwrakowe, przede wszystkim w wypadku nowotworów wątroby oraz generalne przeciwdziałanie przerzutom
wzmacnianie systemu immunologicznego
ogólne pobudzanie zdolności regeneracyjnych i autoterapeutycznych organizmu
poprawa przemiany materii
stabilizowanie naturalnej flory przewodu pokarmowego
pobudzenie procesu krwiotwórczego
obniżenie poziomu cholesterolu
obniżenie nadwagi
ograniczenie niszczycielskiego wpływu wolnych rodników na komórki.Przy tym wszystkim algi spirulina nie są, z medycznego punktu widzenia, żadną formą lekarstwa. Jest to ni mniej ni więcej tylko szczególnie wysokowartościowy pokarm, spełniający liczący już sobie ponad 2000 lat postulat wspomnianego wcześniej Hipokratesa, uchodzącego powszechnie za ojca współczesnej medycyny: “Wasze pokarmy winny być waszymi lekami, a leki wasze — pokarmami”. Spiruliny nie trzeba przyjmować wyłącznie w formie tabletek. Smakujące szpinakiem o lekko orzechowym posmaku algi można spożywać w formie domieszki do miksowanych napojów, jako dodatek do chleba oraz rozmaitych innych potraw, wzbogacając tym samym codzienną dietę nie tylko o nowe warianty smakowe, ale i o niezwykły efekt kolorystyczny.

Naukowcy już niemal od czterdziestu lat próbują dociec, na czym dokładnie polega mechanizm niezwykłych właściwości leczniczych tej mikroalgi. Jednak na trop prastarych sił witalnych tej rośliny udało się wpaść stosunkowo niedawno, głównie na skutek najnowszych, po części bardzo spektakularnych odkryć dokonanych przez biologów i biofizyków, pozwalających w zupełnie nowym świetle spojrzeć na biochemiczną “maszynerię człowieka”.


Post time: Oct-03-2016